Start aanleg tweede deel WarmtelinQ
WarmtelinQ legt in Zuid-Holland een warmtetransportleiding aan onder de grond, waarmee op termijn 120.000 woningen en bedrijven in Zuid-Holland duurzaam verwarmd kunnen worden. De transportleiding loopt ook door Vlaardingen en de aanleg van het eerste deel op Vlaardings grondgebied is in volle gang. Op 20 januari ging de aanleg van start van het tweede deel van het warmtetransportnetwerk in Vlaardingen.
Dit tweede deel loopt van de Vondelingenweg in Rotterdam naar de Lepelaarsingel in Vlaardingen, waar deze wordt aangesloten op de bestaande WarmtelinQ-leiding. In Vlaardingen volgt de leiding een traject langs de Zevenmanshaven en gaat vervolgens via de Marathonweg onder de A20 door. De leiding vervolgt zijn weg ten noorden langs de A20 en de Watersportweg, waarna de transportleiding met een lange boring onder de Vlaardingse vaart aansluit bij de Lepelaarsingel.
De aanleg van de leiding wordt met zorg voor de omgeving uitgevoerd. WarmtelinQ zorgt dat er meer groen terugkomt na de werkzaamheden met de aanplant van 130 nieuwe bomen en ruim 4000 vierkante meter bosplantsoen.
Het Fortunapark (tussen de A20 en de Floris de Vijfdelaan) is ingericht als werkterrein. Hier werkt aannemer Hanab in opdracht van WarmtelinQ tot in het najaar van 2025 aan het tweede deel van het leidingnetwerk. In de Broekpolder op de paardenweide van Flardingha ruiters wordt ook een werkterrein ingericht. Vlaardingers die rondom het Fortunapark wonen kregen begin januari 2025 een brief over de aanleg.
Heeft u over de aanleg van het warmtetransportnetwerk vragen, zorgen of tips? Kijk dan op www.warmtelinq.nl/vlaardingen.