Feestelijke start bouw Boterbloem in nieuwe wijk Heemtuinen
Op 11 september is de start bouw gevierd van 67 woningen en appartementen in nieuwbouwproject De Heemtuinen. Het plan is een ontwikkeling van Timpaan en grenst direct aan het Heempark in de Westwijk. De symbolische starthandeling – het drukken op de knop, waarna de percussieleden starten met de ritmische act - werd verricht door wethouder Ivana Somers-Gardenier, algemeen directeur Ingeborg de Jong van ontwikkelaar Timpaan en algemeen directeur Jan Maatkamp van aannemer ThuisinBouwen. Dit voegde een bijzonder element toe aan de festiviteiten.
De Heemtuinen is een bijzonder groen, duurzaam en energiezuinig nieuwbouwplan met alle voorzieningen en goede OV-verbindingen op loopafstand. In totaal bestaat De Heemtuinen uit 178 woningen en appartementen, die komen te liggen in een groene vallei met bomen, struiken, grasvelden en waterpartijen. Het deelplan Boterbloem bestaat uit 36 eengezinswoningen en 31 appartementen. Begin 2027 worden de eerste woningen opgeleverd. Momenteel is er nog één appartement beschikbaar in Boterbloem. De voorbereidingen voor het laatste appartementencomplex zijn in volle gang. De verkoop van dit laatste gebouw wordt naar verwachting in de eerste helft van 2026 gestart
Ivana Somers-Gardenier, wethouder Bouw en Wonen: “Ik ben ontzettend trots op deze mooie ontwikkeling in de Westwijk. De Vlaardingers en woningzoekenden buiten de stad weten de Westwijk te vinden. Als wethouder, maar ook als bewoonster van de Westwijk, weet ik dat de Westwijk een fantastische plek is om in te wonen. Met elkaar werken we er hard aan om de Westwijk, en de andere wijken in Vlaardingen, aankomende jaren nog beter en mooier te maken. Vlaardingen wil een Woonstad zijn waar het prettig wonen is voor iedereen. In nieuwbouwproject De Heemtuinen komt alles samen. Het wordt een onderscheidende unieke groene plek, en ook nog eens betaalbaar, comfortabel, gezellig en aansprekend. En dat nog eens met De Krabbeplas, het Marnixpark en alle voorzieningen in je achtertuin.”
Ingeborg de Jong, directeur Timpaan: “De Heemtuinen is een nieuwe buurt in het hart van de Westwijk. De Westwijk transformeert naar een wijk waar wonen, samenleven en onderwijs vanuit de gemeente Vlaardingen een impuls krijgt naar een nieuwe toekomst, Timpaan is trots daar een rol in te hebben. Timpaan gaat in de Westwijk veel nieuwe huishoudens een thuis bieden, de start van gebouw Boterbloem met 67 woningen draagt nadrukkelijk bij aan deze wijkontwikkeling. Daarnaast schenkt Timpaan een AED (Automatische Externe Defibrillator) aan alle toekomstige bewoners van het project de Heemtuinen. Een mooie aanvulling op een prettige en leefbare woonomgeving voor zowel de bewoners als de omwonenden in de wijk.”
Kijk voor meer informatie op www.heemtuinen.nl .