Wethouder geeft gastles op school De Vriendschap

Op vrijdag 23 januari, een dag voor de Internationale Dag van het Onderwijs, bezocht wethouder Koen Kegel school De Vriendschap in de wijk Mrija voor ontheemde Oekraïners. De wethouder (van onder andere onderwijshuisvesting) geeft vaak gastlessen op Vlaardingse scholen. De kinderen van groep 6/7 van De Vriendschap kregen les over duurzaamheid. De wethouder vertelde over windmolens, zonnepanelen, aardwarmte en wat de kinderen thuis kunnen doen om energie te besparen.

De kinderen gaven veel slimme antwoorden op vragen van de wethouder. Vanuit de groep kwam de vraag terug wat de overheid kan doen als iets van de energievoorziening kapot gemaakt wordt. De wethouder legde uit dat het goed is dat er verschillende vormen van energievoorziening zijn en dat er gewerkt wordt aan meerdere projecten op meerdere plekken. Als er dan wat kapotgaat of kapot wordt gemaakt, valt niet alles uit.

De kinderen wilden weten hoelang de wethouder al in Vlaardingen woont. Hij vertelde dat hij is geboren in Vlaardingen en daarom een echte haringkop is. Dat woord kenden de kinderen nog niet, dus legde de wethouder uit waar de naam vandaan komt. Een meisje wilde weten of het werk van een wethouder moeilijk is. “Er zijn opdrachten die moeilijk zijn en opdrachten die niet zo moeilijk zijn. Het is vooral veel. Maar ik hoef het werk gelukkig niet alleen te doen, er zijn mensen die mij helpen. En ik vind het heel leuk, zoals ook dit bezoek”, antwoordde de wethouder.

Wijk Mrija 

Dat de veranderingen in de wijk leven bij de kinderen werd duidelijk uit het verzoek om de mensen in Oekraïne te blijven helpen en om meer huizen te bouwen. Wethouder Kegel snapte dat heel goed en hij gaf aan het fijn te vinden dat het is gelukt om huizen te laten staan in Mrija.
De wijk Mrija is ingericht voor de (tijdelijke) opvang van ontheemden uit Oekraïne. School De Vriendschap biedt de Oekraïense kinderen een veilige en stimulerende onderwijsomgeving. In de afgelopen jaren zijn al veel leerlingen doorgestroomd naar regulier onderwijs. De huidige 31 leerlingen kunnen deze stap ook bijna maken; ze gaan dan naar verschillende scholen in Vlaardingen en Maassluis. De wijk verandert en zo ook de school: aan het einde van dit schooljaar is De Vriendschap niet meer nodig en wordt het gebouw afgebroken. Een aantal woonunits wordt verplaatst naar een andere locatie aan de rand van Mrija, zodat een groot deel van de huidige inwoners in de wijk kan blijven wonen.

Vervolg schooltour

De schooltour geeft de wethouder de kans om in de praktijk te zien wat er speelt op scholen. Met zijn lessen wil wethouder Kegel kinderen op laagdrempelige wijze betrekken bij onderwerpen als duurzaamheid, onderwijshuisvesting en ‘hoe werkt de gemeente’.

Gastles op de Vriendschap door wethouder Koen Kegel

Het was een interactieve les op De Vriendschap, waarbij de kinderen ook veel vragen aan wethouder Kegel stelden. (foto: Laura Vredenbregt-Roef)