Pilotsubsidie woningverbetering Westwijk
De gemeente Vlaardingen investeert ongeveer € 12 miljoen in de Westwijk om woningen en de buurt te verbeteren. Het doel is om woningen comfortabeler, gezonder en energiezuiniger te maken. Woningen worden beter geïsoleerd, waardoor warmte in de winter beter binnen blijft en het in de zomer langer koel blijft.
De werkzaamheden gaan verder dan alleen isoleren. Ook achterstallig onderhoud wordt aangepakt, zoals het verbeteren van ventilatie of het vervangen van kozijnen. Bewoners krijgen hierbij begeleiding en financiële ondersteuning. Per woning wordt bekeken welke maatregelen het beste passen bij de situatie. Daarnaast investeert de gemeente in de buurt, bijvoorbeeld met een nieuw wijkcentrum en andere verbeteringen die de Westwijk prettiger maken om in te wonen.
Start pilot
Tot en met 15 mei 2026 konden bewoners zich aanmelden voor de pilot. Inmiddels zijn twintig particuliere woningen en twee VvE’s geselecteerd. Samen met de bewoners onderzoekt de gemeente welke verbeteringen het beste passen bij hun woning en welke maatregelen het meeste effect hebben. De ervaringen uit de pilot worden gebruikt om de definitieve subsidieregeling verder uit te werken. Daarna wordt de regeling ook opengesteld voor andere woningeigenaren in de Westwijk.
Op de hoogte blijven
Wilt u op de hoogte blijven van de subsidieregeling voor de Westwijk? Meld u dan aan voor onze nieuwsbrief. U ontvangt als eerste bericht wanneer de definitieve regeling start. Ook houden we u op de hoogte van de voortgang van de pilot, delen we ervaringen van bewoners en andere belangrijke nieuws.
Wat als u niet in de Westwijk woont?
Woont u wel in Vlaardingen, maar niet in de Westwijk? Dan geldt deze subsidie regeling niet voor u. Mogelijk kunt u gebruikmaken van de subsidie voor isoleren.
Contact
Heeft u vragen? Neem contact met ons op via ons contactformulier.